Lekki kajak dwuosobowy na wyprawy we dwoje

Spływy kajakowe najlepiej dzielić z najbliższymi. Na takich wyprawach szczególnie dobrze sprawdzi się lekki kajak dwuosobowy. Zmieści się w nim nie tylko dodatkowy pasażer, ale i cały niezbędny sprzęt, jaki musimy ze sobą zabrać.

Jednak nie tak łatwo wybrać odpowiedni model. Musimy mieć wpierw pojęcie o swoich wymaganiach i preferencjach. Na szczęście, decydując się na zakup własnego kajaka, zapewne miałeś już do czynienia z wypożyczonymi łodziami. Własne doświadczenia z pewnością ułatwią wybór właściwego kajaka.

Wybierając lekki kajak dwuosobowy, pewnie myślisz o spływach po rzekach, czy jeziorach. Zazwyczaj najlepiej sprawdzi się zwykły, polietylenowy model turystyczny. Ich ceny wynoszą od około dwóch do czterech tysięcy złotych, w zależności od oferowanych dodatków.

Podstawowe modele kajaków cechują się zwykle sporym, otwartym kokpitem. Na pewno ułatwia to załadunek i wchodzenie, ale naraża też na zmoczenie w trakcie spływu. Wiosłując, zawsze się nieco ochlapiemy. Dobrym przykładem takiego podstawowego, ale pewnego modelu jest Pro Tour 470 produkcji polskiej marki Aquarius. Prosta i wygodna konstrukcja idealnie nada się na spływy naszymi nizinnymi rzekami i jeziorami.

Kajaki z wyższej półki cenowej zazwyczaj posiadają zamknięty kokpit, wraz z wydzielonymi lukami bagażowymi. Z jednej strony utrudnia to nieco pakowanie, ale z drugiej, w takim kajaku możemy być pewni bezpieczeństwa naszego ekwipunku. Natomiast wygodne, profilowane siedziska i komfortowe wnętrze zagwarantują nam, że nie zesztywniejemy nawet w trakcie dłuższych spływów. Za reprezentanta tego rodzaju łodzi możemy uznać kajak Biwok marki DAG. Sprawdzi się on zarówno na rzekach, jak i morzach, jest wszechstronny i uniwersalny.

 

  • Lekki kajak dwuosobowy w polskich sklepach

 

Kupując własny kajak najlepiej od razu skorzystać z dobrodziejstw internetu. Nie znajdziemy wiele kajaków w sklepach sportowych, czy galeriach handlowych. Po prostu zajmują zbyt wiele miejsca. Żeby znaleźć jakikolwiek model, potrzebowalibyśmy sporo szczęścia. 

Jeśli zdecydowałeś się na kupno kajaka, zajrzyj pod adres GoKajak.com. W sklepie tym znajdziemy zarówno lekki kajak dwuosobowy z wiosłem, jak i wszystko co niezbędne na spływie – od środków asekuracyjnych, po worki wodoszczelne na ekwipunek. W ten sposób szybko skompletujemy zestaw na podróż i to bez wychodzenia z domu.

Wypróbowując swój nowy kajak pamiętaj o ostrożności i rozwadze – załóż kamizelkę asekuracyjną. Dzięki temu każda przygoda, napotkana w czasie spływu, zostawi wyłącznie dobre wspomnienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here