peru
fot. pexels.com

Peru – kraj archeologii, wielu naturalnych bogactw i kultury. Mówi się, że Peru tworzą 3 świata – Costa, Sierra, Montania. Każde z tych miejsc ma inną historię i swój klimat, który warto poznać. A dziś opowiemy Ci co dokładnie warto zobaczyć w Peru!

Zobacz też: http://www.nadwisla.pl/peru-niezapomniana-wyprawa-do-kraju-inkow/

Cuzco

Ten kto był w tym miejscu mówi, że każdy kto odwiedza Peru powinien odwiedzić to miejsce. Cuzco to miasto, którego nazwę tłumaczy się jako pępek świata. Cuzco na pierwszy rzut oka można opisać, jako miasto hoteli, restauracji, biur turystycznych, barów. Jest pełne murów obronnych i cudownych, kamienistych i wąskich uliczek, które mają niesamowity klimat. Ludzie w Cuzco zawsze są niezwykle barwnie ubrani, a wśród nich można wysłyszeć nieznany język, bardzo możliwe, że jest to keczua – język potomków Inków. W Cuzco warto zobaczyć świątynię Wirakoczy, która jest największą inkaską świątynią; w mieście jest też punkt startowy, z którego można rozpocząć wycieczkę do słynnego Machu Picchu.

Trujillo

To kolejne miasto w Peru, które warto zwiedzić. Zostało założone w 1534 roku przez Pizarro. Najciekawsze jest to, że klimat architektury jest jakby zachowany właśnie z tego założycielskiego okresu. Oczywiście miasto stało się bardziej unowocześnione, natomiast nadal jest bardzo reprezentatywne dla czasów, w których powstało. To, co wyróżnia Trujillo to kute kraty oraz okiennice w pastelowych kolorach. Kultura mówi, że miasto to ma konserwatywne podejście i nie zaleca się, aby Kobiety same wychodziły po zmroku.

Nazca

To pustynny płaskowyż, który słynie z figur i linii, które mają rozmaite tłumaczenie swojego pochodzenia w zależności od osoby, która interpretuje ich historię. Te linie obserwowane z powierzchni nie są aż tak atrakcyjne jak obserwowane z lotu ptaka lub ze szczytu Mirador Observation Tower. Dopiero wówczas można zobaczyć niesamowite wzory geometryczne i obrazki zwierząt, co naprawdę robi wrażenie. Warto zwiedzić to miejsce, ponieważ jest niesamowitym punktem na mapie Peru i pokazuje prawdziwą naturę.

Przeczytaj też: http://www.miastomojeawnim.pl/wskazowki-dzieki-ktorym-znajdziesz-satysfakcjonujace-mieszkanie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here