Posiadasz trochę wolnej gotówki, masz oszczędności? Jeśli tak to nie trzymaj ich w domu. Jedną z najbardziej bezpiecznych form oszczędzania pieniędzy jest lokata bankowa. Z pomocą depozytu imiennego pomnożysz swoje oszczędności i będziesz mieć pewność, że pieniądze są bezpieczne.

Pieniądze odłożone na czarną godzinę w tzw. skarpecie to czyste marnotrawstwo. Przechowywane w domu stanowią pokusę dla właściciela i okazję dla złodzieja. Lokata bankowa to jedna z najbardziej bezpiecznych form oszczędzania. Pieniądze zdeponowane na określony czas w wybranym banku przyniosą realne korzyści właścicielowi lokaty.

Lokata bankowa na czas określony

Oszczędności złożone w depozycie imiennym przynoszą oszczędzającemu korzyści w postaci odsetek. Właściciel lokaty za udostępnienie bankowi swoich oszczędności na określony w umowie czas dostaje w wyznaczonym terminie zwrot całej wpłaconej kwotę wraz z naliczonymi przez bank odsetkami. Odsetki bankowe naliczone są od kwoty i czasu, na jaki została założona lokata. Taka forma przechowywania oszczędności jest jedną z najbardziej polecanych i bezpiecznych. Lokaty bankowe zgromadzone w bankach krajowych chronione są przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Fundusz ten gwarantuje zwrot zgromadzonych na lokacie pieniędzy w przypadku ogłoszenia upadłości lub zawieszenia działalności przez bank, w którym założona była lokata.

Przed wyborem konkretnej oferty warto zwrócić uwagę na kwotę minimalną, od której można założyć lokatę. Kwota minimalna ustalana jest przez banki indywidualnie. Zazwyczaj kwota ta wynosi od 100 do 1000 zł. Równie istotną kwestią jest oprocentowanie lokaty – czyli suma, jaką możemy zyskać za powierzenie bankowi swoich oszczędności. Oprocentowanie to zależne jest od wysokości depozytu oraz czasu, na jaki została założona lokata. W zależności od polityki banku oprocentowanie depozytu może być stałe lub zmienne. Stałe oprocentowanie gwarantuje nam określoną kwotę zysku, którą możemy wyliczyć przed podpisaniem umowy. Zmienne oprocentowanie zależne będzie od warunków panujących na rynku. W tym przypadku kwota, którą możemy, uzyskać zakładając, lokatę może się różnić od tej, którą oszacowaliśmy na wstępie. Niezależnie od wybranej przez oferty pieniądze zdeponowane w banku przyniosą właścicielowi zysk i będą bezpieczne.

http://metodynauczania.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here