Szybkie pożyczki tytułowane także chwilówkami są bardzo popularnym sposobem na komfortowe i ekspresowe, chociaż zwykle krótkotrwałe wsparcie finansowe. Są one oferowane niezwłocznie, a co najistotniejsze nie zaprzątają większych procedur, ani też nie są obciążone specjalnymi wymogami dokumentacyjnymi. Ponadto w ich wypadku z reguły nie trzeba się martwić o kwestię dostarczania dokumentów o zarobkach.

Na start nęcą nas gratisowe pożyczki

Wiele firm udzielających chwilówek proponuje je nowym Klientom w całości za darmo. Sięgając po taką pierwszą pożyczkę darmowo, zwracamy identyczną sumę, jaką uzyskaliśmy bez jakichkolwiek kosztów. To niezwykle pociągająca propozycja, która powoduje, że nierzadko zapędzamy się w pożyczaniu, sięgając po kilka tego rodzaju pożyczek jednocześnie w różnych firmach. To ogromny błąd, który często niesie za sobą poważne konsekwencje.

Co począć w momencie, gdy zaciągnięte pożyczki nas przerastają i nie jesteśmy w stanie ich już spłacać?

Jeśli zdecydujemy się na pobieranie kolejnych chwilówek na spłacenie poprzednich, to tą drogą wyłącznie pogorszymy naszą i tak trudną sytuację. Jedynie nakręcimy spiralę zadłużeń i na próżno pomnożymy koszty. Znacznie lepszym wyjściem jest konsolidacja chwilówek i złączenie paru zaciągniętych chwilówek w jedną, z jednoczesną redukcją kosztów.

Walory konsolidacji chwilówek

Plusem konsolidacji chwilówek oprócz płacenia jednej niższej raty jest uniknięcie niepożądanych dodatkowych kosztów, którymi są opłaty za przedłużenie czasu spłaty. Koszty takiego przedłużenia są znaczne i ponosząc je każdego miesiąca, nic nie osiągamy. Wydajemy wyłącznie niepotrzebnie pieniądze, odraczając jedynie i tak nieuniknioną spłatę pożyczki, innymi słowy rolujemy zadłużenie. Tymczasem za sprawą konsolidacji ratujemy nasz budżet domowy przed głęboką zapaścią i pozbywamy się kategorycznie długu.

Każdy, kto zamierza zmienić swoją ciężką sytuację finansową oraz zastopować narastającą spiralę zadłużeń, powinien zastanowić się nad kwestią konsolidacji chwilówek. Będzie to startem procesu odzyskania płynności finansowej i wyjścia na prostą.

http://www.e-kredytowanie.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here