Często wykonywane jest badanie dna oka. Jest ono bardzo skuteczne i dobre. Badanie dna oka pozwala nam stwierdzić, w jakiej obecnie kondycji są nasze oczy. Ukazuje nam również ono zdrowie całego naszego organizmu. Badanie dna oka pozwala nam wykryć cukrzycę, nadciśnienie oraz miażdżycę. Przeprowadzane jest ono u okulisty. Nie powinniśmy obawiać się tego badania, ponieważ nie jest ono dla nas bolesne. Wykonuje się je jednak przez podanie nam specjalnych kropli, które przez kilka godzin mogą utrudnić nam widzenie, ponieważ nasza źrenica będzie znacząco powiększona. Głównie przeprowadza się je u osób powyżej 40 roku życia.
Stwardnienie rozsiane to bardzo poważna choroba, która dotyczy naszego ośrodkowego układu nerwowego. Dochodzi do rozpadu naszej tkanki nerwowej. Na stwardnienie rozsiane chorują zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe i jest to choroba, której nie da się wyleczyć. Jedynie możemy mieć remisję. Choroba ta prowadzi do inwalidztwa. Chorym podawane są specjalne leki, które niwelują i spowalniają postępowanie choroby. Przechodzą oni również fizjoterapię.
Sarkoidoza jest to choroba autoimmunologiczna. Przy jej przebiegu na naszej skórze pojawiają się guzki. Są one brunatno-żółte, drobne, twarde oraz niebolesne. Jest to choroba układu odpornościowego. Sarkoidoza może dotknąć każdy narząd w naszym ciele i głównie pojawia się ona w grupie wiekowej młodych dorosłych. Jej objawy głównie leczy się steroidami, które spowolnią lub odwrócą przebieg choroby. Czasami możliwa jest również antybiotykoterapia.

www.derm-art.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here