Pokazana jest tutaj roślina pokrzywa i jej lecznicze właściwości. Od wielu lat nasi przodkowie stosowali do leczenia pokrzyw i wiemy o tym, jak wiele dobrych i leczniczych właściwości one posiadają. Pewnie nie raz słyszeliście o tym, że są one bardzo skuteczne i dobrze sobie radzą w medycynie. Tutaj dokładnie opisana jest pokrzywa i jej lecznicze właściwości oraz prozdrowotne.
Po pierwsze pokrzywa zawiera w sobie bardzo dużo witamin oraz soli mineralnych. Herbatki z pokrzywy są bardzo zdrowe i działają na wiele rzeczy i schorzeń. Między innymi wspomogą one wzrost naszych włosów i paznokci. Taka herbatka sprawi, że będą one mocne, silne, lśniące i nie będą nam wypadały.
Pokrzywa i jej lecznicze właściwości to również przeciwdziałanie anemii. Jeśli zmagacie się z nią, to warto włączyć ją do swojego leczenia i suplementacji. Korzystnie wpływa ona na produkcje czerwonych krwinek.
Pokrzywa jest również bardzo skuteczna na różne schorzenia skórne. Dlatego, że posiada ona działanie bakteriobójcze. Skuteczne będą tutaj okłady z jej liści lub przemywanie nią różnych ran czy zmian skórnych. Sprawdzi się ona między innymi przy stanach zapalnych mięśni, trądziku, stanach zapalnych pochwy, na ropniach, czyrakach. jest również bardzo dobra na łupież oraz łojotok.
Pokrzywa polecana jest również u osób, które skarżą się na dolegliwości trawienne. Potrafi bardzo dobrze i skutecznie sobie z nimi radzić. Między innymi będzie to lepsza praca trzustki, wątroby oraz żołądka. Ułatwia nam ona przemianę materii, wzmaga nasz apetyt oraz oczyszcza układ trawienny i odprowadza złogi żółciowe.
Pokrzywa ma również dobry wpływ na przerost prostaty. Polecana jest przy leczeniu przerostu gruczołu krokowego u mężczyzn.
Co więcej, zmniejsza ona alergie, obniża poziom cholesterolu, chlorku sodu oraz mocznika, łagodzi bóle, rozszerza naczynia krwionośne, leczy kamicę nerwową , ponieważ działa moczopędnie oraz wiele innych. Jak widzicie pokrzywa i jej lecznicze właściwości to naprawdę bardzo dużo cennych rzeczy.

http://bio-amore.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here