Odpowiednie przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej sprawi, że mamy ogromne szanse dostać wymarzoną posadę. Co zrobić aby dostać pracę? Przede wszystkim już na etapie wysyłania CV warto dokładnie zapoznać się z ogłoszeniem i sprawdzić, czy spełniamy większość wymogów. Nie warto składać aplikacji na stanowiska, na których nie spełniamy co najmniej 70% wymogów. Nawet jeśli przejdziemy wstępną selekcję dokumentów, to nie mamy większych szans na zatrudnienie.

W momencie, kiedy zadzwoni do nas rekruter, warto zapoznać się jeszcze raz z ogłoszeniem, na które aplikowaliśmy. Podczas rozmowy możemy być bowiem zapytani o dotychczasowe doświadczenie, to co z niego wynieśliśmy i które z dotychczas zdobytych umiejętności mogą się nam przydać na tym konkretnym stanowisku. Oprócz tego warto zapoznać się szerzej z informacjami o firmie, do której aplikujemy. Możemy także spotkać się z pytaniem o to, dlaczego interesuje nas dana firma i stanowisko. Im więcej będziemy wiedzieć na ten temat, tym lepsze zrobimy wrażenie.

Równie istotne, jak to ile wiemy i co potrafimy, jest także to, jakie zrobimy pierwsze wrażenie. Z tego względu ważne jest, abyśmy dobrali taki strój na rozmowę kwalifikacyjną, który będzie stosowny. Do banku czy korporacji koniecznie musi to być klasyczny strój – biała koszula i garnitur albo garsonka. Jeśli jest to stanowisko, które wymaga od nas kreatywności, postawmy na nieco luźniejszy i mniej klasyczny strój. Dzięki temu będziemy się wyróżniać spośród pozostałych kandydatów. Coraz częściej osoby doradzające ubiór na rekrutacje, zwracają uwagę na detale. U kobiety może być do dobra jakościowo torebka. Tak samo ważne jest to, aby wszystko było czyste i schludne. Wielu rekruterów zwraca uwagę na przykład na czystość obuwia.

Odpowiednio przygotowani do rozmowy kwalifikacyjnej, mamy szansę dostać wymarzoną pracę.

http://www.wiwar.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here