uda

Uda są częścią ciała, gdzie u większości kobiet zlokalizowana jest tkanka tłuszczowa. Panowie narażeni są na występowanie otyłości brzusznej, o tyle u kobiet tkanka tłuszczowa bardzo często kumuluje się w okolicach bioder, pośladków i ud. Wyszczuplenie ich jest możliwe, a do tego ważne będą systematycznie ćwiczenia, odpowiednia pielęgnacja oraz właściwa dieta. Jakie są przyczyny zbyt masywnych ud? Jaka jest dieta i ćwiczenia wyszczuplające uda znak zapytania odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/jak-wyszczuplic-uda/ 

Jakie są przyczyny masywnych ud? 

Masywne uda nie muszą wcale świadczyć o dużej nadwadze. Czasami większy obwód w okolicach ud jest spowodowany predyspozycjami genetycznymi. Kiedy osoby z rodziny cechują się masyw mniejszą budową ud, prawdopodobnie inni członkowie rodziny również będą tak zbudowani. O wiele częściej szerokie uda są konsekwencją nadmiernej tkanki tłuszczowej, a tutaj powodów może być kilka. Zaczynając od siedzącego trybu życia, diety bogatej w cukry i tłuszcze, aż po stosowanie używek.

Niektóre osoby posiadające masywne uda mogą na istotę problemu wskazywać limfodenię. Jest to obrzęk tłuszczowy o charakterze wrodzonym. Dotyka głównie Kobiet oraz związany jest z dysfunkcją naczyń włosowatych. Ściany naczynek krwionośnych przepuszczają wodę, a także zatrzymują białko. Skutkuje to rozwojem stanu zapalnego i kruchością ścian naczyń. 

Szczupłe uda – jaka dieta? 

Nie ma specjalnej diety, która umożliwi nam odchudzanie jedynie ud. Co więcej, żadna dieta nie jest nakierowana na odchudzanie jedynie jednej partii ciała. Stosując dietę redukcyjna tracimy tkankę tłuszczową również z innych miejsc na ciele. Poniżej przedstawione zostały zasady diety wyszczuplającej. 

Poza kalorycznością, warto też zwrócić uwagę na jakość. Główne skrzypce w takim rodzaju diety powinny grać warzywa i produkty zbożowe tak jak każde, brązowy ryż czy pieczywo razowe. Konieczna jest spożywanie też wartościowych źródeł białka – nabiał, ryb, chudego mięsa. Nie może też zabraknąć zdrowych tłuszczów, które dostarczane są przez spożycie awokado, ryb lub olejów roślinnych. 

Duże znaczenie ma także wypijanie co najmniej dwóch litrów płynów dziennie. Powinniśmy pamiętać jednak o unikaniu spożywania alkoholu i słodzonych napojów. Pozwala to na redukcję ryzyka rozwoju obrzęków i powstawania cellulitu. 

Ćwiczenia, które wyszczuplają uda 

Wyszczuplanie i modelowanie ud jest możliwe dzięki wykonaniu kilku rodzajów ćwiczeń. Mowa tutaj o kombinacji treningu wytrzymałościowego i siłowego oraz stretchingu. Trening wytrzymałościowy taki jak na przykład bieganie czy ćwiczenie na orbitreku lub steperze pozwala na szybkie spalanie tkanki tłuszczowej. Ćwiczenia siłowe pozwalają na wymodelowanie ud i nie muszą przyczyniać się do tego, że na udach pojawia się masywna masa mięśniowa. Przykładem takich ćwiczeń są np. przysiady. 

Zobacz też: http://www.miastomojeawnim.pl/odchudzanie-od-czego-zaczac/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here