Wypróbuj regenerujący żel po goleniu Hydra Energetic od L'Oréal

Golenie twarzy to dla wielu mężczyzn codzienna czynność. Niestety, z rytuałem tym związane są podrażnienia – szczególnie kiedy ma się wrażliwą skórę. U części panów to tylko lekkie zaczerwienienie, jednak nie brakuje też takim, którzy walczą ze stanem zapalnym trwającym kilka dni. Co zrobić z tym fantem? Oczywiście, można się nie golić, jest to pewne, zwykle czasowe rozwiązanie. Ale można też wypróbować żel po goleniu L’Oréal Hydra Energetic.

Podrażnienia zlikwiduje L’Oréal Hydra Energetic

Co powoduje problemy skórne? Po pierwsze, źle dobrana maszynka. Niestety, mężczyźni często traktują jednorazowe maszynki jako przedmioty wielokrotnego użytku, a to duży błąd. Ostrza, które długo pracują, stępiają się i otwierają na bakterie, które po kontakcie ze skórą powodują stany zapalne. Maszynki to jedno, ale ważne jest też stosowanie dobrych jakościowo kosmetyków. Mowa tu o piance i żelu zarówno do samego procesu golenia, jak i po nim. Do działań „po” warto wykorzystać żel L’Oréal Hydra Energetic. Łagodzi on skórę i działa już od pierwszego zastosowania. Wystarczy użyć niewielkiej ilości. Formuła tego produktu zapewnia „efekt kostki lodu”. Skóra nie piecze, a wszelkie zaczerwienienia znikają. Zostaje zregenerowana, a ewentualne podrażnienia czy też mikrozacięcia – zredukowane. L’Oréal Hydra Energetic zabezpiecza skórę przed nadmiernym wysuszeniem i przywraca jej komfort po usuwaniu zarostu. Skład produktu został dobrany w taki sposób, by zmniejszyć ryzyko podrażnień, zapewnić optymalny poziom nawilżenia oraz przyspieszyć proces regeneracji i odbudowy. L’Oréal Hydra Energetic nie jest tłusty, nie klei się. Szybko się wchłania. Ma silnie chłodzący składnik, który łączy się z wodą i natychmiast niweluje uczucie pieczenia, a temperatura skóry spada o 1,5°C. Żel powinien być stosowany po goleniu na całą skórę twarzy. Trzeba przy tym pamiętać o omijaniu obszaru wokół oczu. I właśnie dlatego warto wypróbować regenerujący żel po goleniu L’Oréal Hydra Energetic.

Proste sposoby na piekącą skórę

Przede wszystkim na pewien czas trzeba zrezygnować z golenia twarzy. Warto jest przemyć podrażnione miejsce zimną wodą. Nie wolno przy tym intensywnie pocierać skóry. Unikniemy w ten sposób większych stanów zapalnych i powikłań. Można zastosować wspomniany już żel L’Oréal Hydra Energetic. Sprawdzi się też posmarowanie skóry aloesem lub olejkiem z drzewa herbacianego. Absolutnie nie zaleca się jednak sięgać po wody kolońskie lub inne pachnidła, które mają w swoim składzie alkohol etylowy. Natomiast jeżeli mimo różnych działań stan zapalny będzie się utrzymywał, koniecznie trzeba wybrać się do dermatologa.

Co zrobić, żeby zmniejszyć ryzyko potencjalnych podrażnień?

Przed goleniem warto zmiękczyć skórę ciepłą wodą. Na wszelki wypadek dobrze jest też kupować produkty, które dedykowane są skórze wrażliwej. Trzeba golić się w kierunku wzrostu włosów. Pomoże również delikatne wykonywanie jak najmniejszej ilości pociągnięć. Poza tym zbyt mocne naciskanie maszynki powoduje, że poza zarostem ścinana jest też powierzchowna warstwa naskórka. Natomiast po zakończeniu golenia panowie powinni opłukać twarz w zimnej wodzie. Dzięki temu pory zostaną zamknięte a ryzyko pojawienia się infekcji oraz podrażnień zmaleje. I jeszcze jedna kwestia – obowiązuje całkowity zakaz zdrapywania pojawiających się krostek. Osoby, które złamią tę regułę, pogłębią już istniejące podrażnienia. Ostrożni muszą być też panowie, którzy mają skórę trądzikową lub z tendencją do tworzenia się ropnych torbieli. Ponadto przy goleniu należy omijać wszelkich przebarwień oraz płaskich lub wypukłych brodawek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here