Zalety mieszkania we Wrocławiu. Czy warto inwestować tam w nieruchomości?

Czeka Cię przeprowadzka? Zastanawiasz się, w jakim mieście żyłoby Ci się najlepiej? Bierzesz pod uwagę stolicę Dolnego Śląska, ale jeszcze nie jesteś do niej przekonany w 100 procentach? Przeczytaj ten artykuł i zobacz, dlaczego warto zamieszkać we Wrocławiu.

Transport

Autobusy, tramwaje, rowery, hulajnogi, Vozilla, czyli miejska wypożyczalnia samochodów elektrycznych – do wyboru, do koloru! Mieszkając we Wrocławiu, nie będziesz mieć większych problemów z dojechaniem ze swojego miejsca zamieszkania do pracy, sklepu czy nawet do centrum. Komunikacja miejska jeżdżąca z odpowiednią częstotliwością gwarantuje Ci, że na czas dojedziesz w wyznaczone miejsce, również w godzinach wieczornych i nocnych. Wolisz bardziej aktywny sposób poruszania się po mieście? Możesz zdecydować się na wypożyczanie roweru w ramach bardzo popularnego we Wrocławiu systemu o nazwie Wrocławski Rower Miejski. Równie ciekawą możliwością w ostatnich miesiącach stało się wypożyczanie elektrycznych hulajnóg – za rozpoczęcie przejazdu zapłacisz 2 złote; każda kolejna minuta kosztuje 50 groszy.

Inwestycje mieszkaniowe

Wrocław już od kilku lat intensywnie rozwija się w obrębie nieruchomości mieszkaniowych. Inwestorzy wciąż zainteresowani są tym miejscem, w którym ceny mieszkań zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym są niższe niż na przykład w Warszawie czy Krakowie. I właśnie dlatego inwestycje mieszkaniowe we Wrocławiu to kolejny powód, dla którego warto tutaj zamieszkać. Ich mnogość sprawia, że w zależności od swoich potrzeb, na pewno uda Ci się znaleźć mieszkanie idealne. Nowo budowane mieszkania we Wrocławiu znajdują się najczęściej w bardzo dogodnych lokalizacjach. Takie miejsca mają tę zaletę, że bez problemu dojdziesz z nich (lub dojedziesz) do ważnych miejsc związanych z kulturalnym życiem miasta.

Niezwykły klimat wyjątkowych zabytków

Tętniący życiem Rynek, zabytkowy Ostrów Tumski, dostojna Panorama Racławicka, Hala Stulecia z fontanną multimedialną, nowoczesne Hydropolis czy wrocławskie ZOO przyciągające każdego roku kilkadziesiąt tysięcy turystów – to tylko kilka wybranych miejsc, do których będziesz mógł się udać, wybierając Wrocław na swoje nowe miejsce zamieszkania. Warto przypomnieć także, że w 2016 roku Wrocław był Europejską Stolicą Kultury. Wybór ten jest najlepszym potwierdzeniem na to, że jest to miejsce dbające o kulturę i sztukę i rozwijające je na każdym kroku. Niecodzienny klimat miasta tworzą także sami jego mieszkańcy. Wrocławianie to ludzie otwarci, przyjaźnie nastawieni i zawsze chętni do pomocy.

Wrocław neonami stoi

Wrocławska galeria neonów znajdująca się na podwórku ulicy Ruskiej 46C to niezwykle popularne miejsce w tym mieście. Celem stworzenia takiego miejsca była chęć wyeksponowania historycznych reklam świetlnych, które na stałe wpisały się w obraz stolicy Dolnego Śląska. Po zmroku neony są zapalane, tworząc niezwykłe wielobarwne światła, które każdego wieczora przyciągają i wrocławian, i turystów. Cała galeria liczy około 30 neonów domów handlowych, kin czy dawnych sklepów. Najbardziej znane to: „Wrocław Główny”, złoty lew oparty o zielony napis „ZOO” oraz symbol Wrocławia, czyli „Dobry wieczór we Wrocławiu”.

Podsumowanie

Wrocław jest na tyle rozwiniętym miastem, że z pewnością zamieszkać w nim mogą nie tylko studenci, ale także młode pary, rodziny z dziećmi oraz osoby starsze. Miasto Stu Mostów każdego dnia proponuje swoim mieszkańcom szeroki wybór różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych. Wrocław nie jest także pozbawiony wielu nowoczesnych inwestycji mieszkaniowych usytuowanych w dobrych lokalizacjach. Zatem – przeprowadź się do Wrocławia i przekonaj się, że to miasto jak najbardziej dla Ciebie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here