Każdy stały użytkownik samochodu wie, jak droga może być naprawa jego pojazdu. Do ceny samej usługi, dochodzi jeszcze koszt części wykorzystanych do reperacji. A jeśli będą to oryginalne części, ich cena na pewno będzie mocno odczuwalna dla kierowcy.

Można jednak wziąć pod uwagę wykorzystanie nieco tańszych zamienników. Fakt, że są to zamienniki, wcale nie oznacza, że ich jakość będzie gorsza od części oryginalnych.

Zamienniki można podzielić na kilka grup:
Pierwsza to części premium. Mało kto wie, że są one zazwyczaj produkowane w tych samych fabrykach, co oryginały, a od oryginałów odróżnia je jedynie to, że nie są oznaczone znakiem firmowym. Mają więc tę samą jakość, ale ich cena bywa sporo niższa od części oryginalnych. Użycie ich w samochodzie nie spowoduje więc zmniejszenia komfortu jazdy, ani ryzyka, że auto szybciej trafi na ponowna naprawę tego samego elementu.

Kolejna grupa zamienników to te o nieco niższej jakości. Produkowane są one przez profesjonalne przedsiębiorstwa o ustabilizowanej pozycji na rynku części zamiennych, jednak nie należących do grona dostawców elementów do fabryk działających pod banderą producentów samochodów. Wyprodukowane przez nie produkty są wykonane z materiałów dobrej jakości i zostały dopuszczone na legalny rynek części zamiennych. Bywają też objęte odpowiednimi certyfikatami. Klient otrzymuje więc niezły jakościowo produkt, niewiele ustępujący jakością markowym częściom zamiennym, musząc zapłacić za nie tylko pewien procent ceny części oryginalnej.

Ze względu na cenę oraz jej stosunek do jakości, użytkownik auta może zaryzykować kupno części zamiennych z którejś z tych dwóch grup elementów zamiennych, nieoryginalnych. Nie zaszkodzi tym autu, a podratuje swój budżet w chwili, kiedy nie stać go na części oryginalne.

www.all-moto.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here