Dlaczego warto zatrudnić radcę prawnego w firmie

W każdej firmie istnieje konieczność sporządzania umów – dla pracowników, podwykonawców, punktów sprzedaży. Dodatkowo trzeba często negocjować, pisać pisma do różnych urzędów, załatwiać wszelkie sprawy administracyjne związane z samym faktem istnienia firmy… Czemu warto do tego wszystkiego zatrudnić w firmie radcę prawnego?

1) bezpieczeństwo

To jest tak naprawdę najważniejszy powód. Otóż radca prawny to osoba, która ukończyła studia prawnicze oraz aplikaturę radcowską. Oczywiście oznacza to, że świetnie zna się ona na prawie. Dlaczego jest to tak istotne?

Sporządzając umowy na wzór tych w internecie czy biorąc je z jakiegoś szkolenia narażamy się na naprawdę bardzo duże konsekwencje. Takie umowy często mają błędy – czasem wystarczy jedno, niewłaściwie napisane słowo, a już cała umowa jest w zasadzie nieważna albo nie na naszą korzyść. Tak samo sprawa wygląda ze wszystkimi innymi dokumentami. Tymczasem prawnik może je przejrzeć i fachowo ocenić.

2) oszczędność czasu

Mając zatrudnionego profesjonalnego prawnika w firmie tak naprawdę oszczędzamy bardzo dużo czasu. Próbując bowiem samemu rozwikłać często naprawdę bardzo skomplikowane zagadnienia związane właśnie z umowami, czy innymi dokumentami tracimy bardzo dużo czasu w zasadzie zupełnie niepotrzebnie, skoro istnieje osoba, która może wszystko zrobić za nas.

Ten czas naprawdę lepiej jest poświęcić na co, na czym naprawdę dobrze się znamy – czyli właśnie na zarządzanie firmą, na nowe pomysły, projekty itp.

3) oszczędność pieniędzy

To może się wydawać dość dziwne – każdy bowiem zapewne w tym miejscu powie, że przecież zazwyczaj radca prawny naprawdę pobiera całkiem wysokie honorarium za swoje usługi. Jednak nawet płacąc dobrą pensję radcy, tak naprawdę w perspektywie czasu, to oszczędzamy. Jak to jest możliwe?

Otóż płacąc radcy prawnemu, nie płacimy jednocześnie niesłusznych odszkodowań za rzekomy mobbing, rasizm czy inne rzeczy, o które często pozywani są pracodawcy. Co więcej, także umowy są sporządzane na naszą korzyść, dzięki czemu nie okazuje się, że np. w razie wypadku transportu z towarem realizowanego przez zatrudnioną firmę transportową to tak naprawdę my odpowiadamy za straty, nie zaś oni.

Słowem, naprawdę warto zainteresować się zatrudnieniem radcy prawnego.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Aliant

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here