Forma ODT czyli tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej to wygodna forma leku. Dzięki temu, że ulegają rozpadowi, możemy zażywać je w każdych okolicznościach. Nie trzeba szukać wody do popicia czy jakichś inny płynów i nie musimy walczyć z tym, że musimy je połknąć. Również nie trzeba się martwić o nieprzyjemny smak. Takie tabletki stosuje się w wielu przypadkach schorzeń między innymi takie tabletki pomagają nam walczyć z uciążliwymi dla nas objawami alergii. Tabletki są przeznaczone dla wszystkich osób niezależni od płci i wieku.
Alergia z roku na rok zaczyna dotyczyć coraz to większej ilości osób.
Często zdarza się tak, że alergia daje o sobie znać w najbardziej niewygodnej sytuacji dla nas. Wtedy jest nam ciężko połknąć zwykłą tabletkę. Szczególnie, gdy prowadzimy auto, korzystamy z pociągu bądź autobusu nie mam pod ręką wody czy innego płynu, którym moglibyśmy popić nasz lek. Wielu ludzi ma duży problem z połknięciem tabletki bez żadnego płynu. Odczuwamy wtedy, że tabletka stanęła nam w gardle. U niektórych osób czasami takie połykanie leku bez wody czy soku prowadzi nawet do mdłości albo wymiotów. Ten problem dotyczy wszystkich ludzi, nieważne od wieku i płci.
Trudność w połykaniu (dysfagia) może dotknąć każdego z nas i to również nie ma wpływu w jakim jesteśmy wieku i jaką posiadamy płeć.
Dużą pomocą są tutaj tabletki ODT, które ulegają rozpadowi w jamie ustnej. Oznacza to, że rozpuszczają się one w naszej ślinie i nie potrzebujemy niczego do popicia. Z początku takie tabletki rozpuszczaył się maksymalnie 3 minuty w jamie ustnej, aktualnie produkowane tabletki rozpuszczają się w ślinie do 30 sekund.
Skrót ODT pochodzi od anglojęzycznego zwrotu (orodispersible tablet), oznacza on tabletkę ulegającą rozpadowi w jamie ustnej.
Takie tabletki posiadają zalety. Często zdarza się tak, że musimy przyjmować kilka tabletek dziennie. Może się tak zdarzyć, że nasze zwykłe tabletki będą miały duży rozmiar. Zniechęca nas to do regularnego połykania tych tabletek, cechują się one tym, że mają nieprzyjemny dla nas smak. Natomiast tabletki ODT mają przyjemny smak.

www.cowtoruniu.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here