Huawei P30 vs Huawei P20 – najważniejsze różnice

Huawei P30, którego premierę przewidziano na 26 marca 2019 roku, jest uznawany za godnego następcę modelu P20. Prezentujemy więc podstawowe różnice standardowych wersji tych telefonów, po to, by miłośnicy chińskich flagowców wiedzieli, czego mogą się spodziewać i czy nowy model spełni ich oczekiwania. Szczegóły poniżej.

Huawei P20 – parametry wersji standardowej

Ten popularny smartfon, który debiutował rok temu, posiada ekran 5,8 cali o rozdzielczości 1080×2244 px. Został wyposażony w 4 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej, co jest standardem w większości smartfonów z tej półki cenowej, podobnie jak bateria o pojemności 3400 mAh. Telefon działa na systemie Android 8.1 Oreo, a jedną z przydatnych funkcjonalności jest skaner linii papilarnych, który może służyć jako dodatkowe zabezpieczenie. Telefon, jako klasyczny model smartfona, którego parametry i cena wpisują się w potrzeby przeciętnych użytkowników, posiada podwójny aparat – przedni o rozdzielczości 24 Mpx oraz główny 20 i 12 Mpx. Jakość obrazu jest naprawdę zadowalająca, być może dlatego, że aparaty pochodzą od znanego na rynku, niemieckiego producenta sprzętu do fotografii Leica.

Huawei P30 –  nowa, ulepszona wersja – dosłownie

Debiutujący smartfon Huawei P30 to model, który pod wieloma względami przewyższa swojego „młodszego brata”. Coś, co zwróciło szczególną uwagę technogeeków, to potrójny, tylny aparat, który posiada diodę doświetlającą LED, umieszczoną pomiędzy obiektywami. Dzięki temu, urządzenie robi naprawdę dobre zdjęcia nawet po zmroku. Parametry, jakie posiadają obiektywy, to 40 Mpx, 16 Mpx oraz 8 Mpx, z kolei kamera umożliwiająca robienie selfie, to 32 Mpx. Pod względem wizualnym, rozpoznawalnym elementem telefonu jest w notch w kształcie łezki. Urządzenie zostało wyposażone w nieco większy ekran – 6 cali, wykonany w technologii OLED, większą pojemność baterii (4000 mAh), a także większą pamięć RAM – 6GB. Nowością jest także system operacyjny Android Pie, określany jako intuicyjny, który na podstawie lokalizacji, kontekstu i czasu, potrafi przewidzieć, co użytkownik zamierza zrobić w danej chwili.

Planujesz zakup nowego smartfona i wahasz się, którą wersję wybrać? Czy może poszukujesz czegoś zupełnie innego? Zajrzyj na: https://www.t-mobile.pl/telefony-i-urzadzenia/telefony/cat10019.chtml i zapoznaj się z bogatą ofertą telefonów.

Materiał partnera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here