Planujesz wyjazd na wakacje, ale cały czas obawiasz się nawracających infekcji intymnych? Sprawdź, jak zminimalizować ryzyko złapania infekcji w czasie lata!

Infekcje intymne – jakie są ich objawy?

Najczęściej infekcje intymne łączą się z takimi objawami jak uporczywy świąd i pieczenie, upławy o dziwnym kolorze, zapachu lub konsystencji. Jednak każda infekcja wyróżnia się czymś innym. Grzybica, rzęsistkowica, zapalenie pochwy – jak je rozpoznać?

Bardzo często infekcje intymne zaczynają się niewinnie. Wydzielina z pochwy nieco inaczej pachnie… ale właściwie Ci to zbyt nie przeszkadza. Od czasu do czasu dokucza Ci swędzenie miejsc intymnych… ale przechodzi, więc nic z tym nie robisz.

Nieleczenie infekcji intymnych może doprowadzić do chorób układu rozrodczego, a nawet bezpłodności, dlatego nie można ignorować żadnych niepokojących objawów! Na portalu kobiecosc.info znajdziesz wiele artykułów i informacji przydatnych każdej kobiecie.

Jak zapobiec infekcji intymnej podczas wakacji?

Infekcję intymną szczególnie łatwo jest złapać w czasie wakacji. Okolice intymne łatwo jest przegrzać, kiedy cały dzień nosisz strój kąpielowy ze sztucznych materiałów. Na dodatek towarzyszy temu wilgoć – co razem daje idealne warunki dla rozwoju bakterii i grzybów.

Jak zmniejszyć ryzyko złapania infekcji podczas wakacji?

  • Po wizycie na basenie czy kąpielisku zawsze bierz prysznic.
  • Po kąpieli (niezależnie czy w wannie, czy w jeziorze) dokładnie osusz miejsca intymne (ręcznikiem tylko do tego celu, nie tym, którym osuszasz całe ciało).
  • Zawsze zmieniaj strój kąpielowy na przewiewną bieliznę.
  • Bieliznę taką noś zresztą na co dzień, najlepiej w połączeniu z nieobcisłymi spodniami lub spódnicą.
  • Kiedy korzystasz z toalety publicznej, nie siadaj na desce, jeśli nie nałożysz na nią specjalnej jednorazowej nakładki.

Do torebki na wakacjach zawsze wkładaj też chusteczki do miejsc intymnych, dzięki którym będziesz mogła szybko się odświeżyć. Dbaj o higienę intymną, używaj odpowiednich kosmetyków – dzięki temu wakacje nie upłyną Ci pod znakiem swędzenia i pieczenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here