Dla niektórych praca z domu to konieczność, wynikająca głównie ze stanu zdrowia lub sytuacji rodzinnej, dla innych natomiast to sposób na pogodzenie życia prywatnego z życiem zawodowym. Kto może pracować przez Internet i gdzie szukać takich ofert pracy?

Praca przez Internet czyli jaka

Co można robić przez Internet? W ten sposób mogą zarabiać przede wszystkim osoby wykonujące zawody twórcze. Przez Internet zlecenia zdobywają tłumacze, redaktorzy tekstów, twórcy reklam czy całych stron internetowych, ale również programiści, graficy czy osoby realizujące zamówienia na konkretne przedmioty, wykonywane jako rękodzieło. Jednak nie wyczerpuje to możliwości wykonywania różnych innych prac. Online coraz częściej działają także zespoły obsługi klientów oraz konsultanci, którzy korzystając z udostępnionych online przez pracodawców programów i aplikacji wykonują zawodowe obowiązki. Praca przez Internet pomaga firmom obniżyć koszty, związane z prowadzeniem działalności, głównie dotyczące kosztów osobowych i lokalowych.

Gdzie szukać zleceń pracy przez Internet

W zależności od rodzaju zleceń pracę przez Internet oferują specjalne serwisy dla freelancerów, które pośredniczą pomiędzy klientami a wykonawcami wybranych zleceń. W ten sposób można zatrudnić copywritera czy grafika, ale również można zlecić tłumaczenie czy wykonanie różnego rodzaju kampanii marketingowych. Pracę online oferują również firmy zajmujące się badaniem opinii publicznej drogą wywiadów telefonicznych. Takie firmy odpowiadają za zatrudnienie konsultantów, którzy korzystając z aplikacji online, telefonii VoIP oraz specjalnie przygotowanych skryptów będą przeprowadzać wywiady ze wskazanymi przez system badanymi. Podobny schemat zatrudnienia preferują firmy specjalizujące się w obsłudze telefonicznych kampanii sprzedażowych, które same poszukują pracowników w serwisach z ogłoszeniami. Należy jednak pamiętać, że zatrudnienie przez Internet może się wiązać z koniecznością korzystania ze specjalnego oprogramowania, które będzie monitorować czas, potrzebny do realizacji zadań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here