Pozornie wybór kontenerów powinien być dosyć prosty. Niemniej jednak, trzeba pamiętać o wielu rzeczach kiedy kupuje się kontenery. Przede wszystkim trzeba się zdecydować, czy powinny to być kontenery z tworzywa sztucznego, czy tez może lepiej kontenery metalowe lub nawet drewniane?

W czym lepszy jest plastik?

Wydaje się, że pod wieloma względami kontener z tworzywa sztucznego przewyższa ten metalowy czy tez plastikowy. Na pewno ważna jest jego waga. Rzecz w tym, iż lekkość kontenerów z plastiku ułatwia korzystanie z nich. Bardzo łatwo bowiem jest transportować te kontenery kiedy są puste. Ponadto, lekkość do pewnego stopnia ułatwia również transport załadowanych kontenerów z tworzywa sztucznego. W przypadku ciężkich towarów każdy dodatkowy kilogram może mieć duże znaczenie. Chodzi przede wszystkim o to, że łatwo przeładować samochód lub też przyczepę.

Ponadto, kontenery plastikowe również łatwiej jest konserwować. Chodzi o to, iż metal rdzewieje. Korozja może doprowadzić do tego, że metalowe kontenery w krótkim czasie stanął się bezużyteczne. Drewno również ulega dosyć szybko zużyciu jeśli nie korzysta się z żadnych środków pielęgnujących. Niewątpliwie wiec zadbanie o kontenery czy to z metalu czy tez z drewna wymaga wysiłku i czasu. Kontenery z plastiku natomiast nie potrzebują w zasadzie żadnej opieki. Jest to z całą pewnością bardzo duża przewaga kontenerów plastikowych.

Wady kontenerów z plastiku

Rzecz jasna kontenery plastikowe nie są również całkowicie pozbawione wad. Przede wszystkim relatywnie łatwo można je połamać. Jednakże, raczej rzadko dochodzi do tego typu wypadków. Wynika to z faktu, że dzisiaj plastik jest już jednak o wiele mocniejszy niż kiedyś.

Wydaje się, że pod względem wytrzymałości najlepiej prezentują się kontenery metalowe. Jednakże, jak już wspomniano ich problemem jest chwytanie rdzy. Drewno natomiast nie znosi zbyt dobrze konfrontacji z substancjami chemicznymi. Kontenery z plastiku wypadają więc najlepiej jeśli chodzi o wytrzymałość na kontakt z substancjami chemicznymi czy tez odporność na rozmaite zjawiska fizyczne.

Najlepsze kontenery z tworzywa sztucznego

Wybierając najlepsze kontenery plastikowe trzeba oczywiście spróbować trafnie ocenić ich jakość. W przypadku laików nie jest to na pewno proste. Niemniej jednak, wystarczy sprawdzić kim jest producent danych kontenerów plastikowych. Następnie należy sprawdzić jego pozycję na rynku oraz uznanie klientów, ażeby upewnić się, że kupuje się wysokiej jakości kontener z tworzywa sztucznego.

Tekst powstał dzięki pomocy specjalistów z Schoeller Allibert – pojemniki, skrzynopalety, rozwiązania logistyczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here