Peru nie jest jednym z miejsc, do którego chciałby udać się każdy turysta. Za wycieczkami do niego nie przemawia fakt, że znajduje się ono aż na drugiej półkuli globu. Wydaje się też, że Peru to dosyć zapomniany, nierozwinięty kraj, w którym jedyną atrakcją wartą zobaczenia są ruiny dawnej stolicy imperium Inków. Te dwa powody wystarczą, by mieć wrażenie, że podróż do tego egzotycznego państwa może być po prostu niewarta swojej ceny. Nic bardziej mylnego- o czym wystarczy zapoznać się z kilkoma podstawowymi faktami na temat tego państwa.

Wycieczka do Peru- niezapomniane przeżycie

Peru jest jednym z nielicznych miejsc na świecie, które ma w sobie niesamowity czar oraz urzekającą magię, która uwiedzie każdego. Oprócz niesamowitych zabytków, jakie fascynują historyków i miłośników legend na całym świecie, posiada również niezwykle interesującą, odmienną florę i faunę. To właśnie w jego regionach żyją w swoim naturalnym środowisku znane i uwielbiane na całym świecie lamy, jak i również niezwykle interesujące wikuny. Wycieczka Peru może okazać się nawet jednodniową podróżą, podczas której zobaczyć można amazońską puszczę, największego jeziora w Ameryce Południowej (Titicaca), a nawet jednego z najbardziej suchych miejsc na całej Ziemi, czyli płaskowyżu Nasca!

Kolory i muzyka- czyli niezwykła peruwiańska kultura

Kolejnym niezwykle intrygującym elementem tego rozległego kraju, który można poznać podczas wycieczki po Peru, jest jego kultura, w którym wciąż żywe są elementy kultury indiańskiej. Peru to bowiem wyjątkowe miejsce na mapie świata, ponieważ to kraj o największym odsetku ludności indiańskiej na Ziemi.

Najbardziej charakterystyczne dla peruwiańskiej kultury są różnego rodzaju poncza i czapki, które są ręcznie tkane zazwyczaj właśnie przez rdzennych Indian. Dlatego każda wycieczka Peru powinna kończyć się zakupem oryginalnego tkanego swetra albo innego wyrobu rękodzielniczego- na przykład okazu ceramiki albo metalurgii, która jest wykonana według tradycyjnych metod, za pomocą dawnych technik oraz typowych dla peruwiańskiej kultury barwnych wzorów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here