Gdy przejrzymy oferty producentów suszarek do włosów, możemy znaleźć modele kosztujące nawet około 300-400 złotych. Nie trzeba jednak wydawać tak wysokiej sumy na dobrą suszarkę. Na co warto zwrócić uwagę?

Suszarka do włosów jest jednym z niezbędnych łazienkowych akcesoriów dla kobiet – dzięki niej możemy łatwo i szybko wysuszyć włosy oraz stylizować je. Wiele pań korzysta z suszarek każdego dnia, zatem urządzenie to powinno zapewniać komfortową obsługę i trwałość, aby mogło wytrzymać na lata.

Jeśli na zakup suszarki chcemy przeznaczyć kwotę niższą niż 100 złotych, wcale nie oznacza to, że urządzenie będzie niskiej jakości. Także w takiej sumie możemy zakupić sprzęt funkcjonalny i wytrzymały. Co wybrać?

Suszarka turystyczna czy standardowa?

Jeśli chcemy kupić urządzenie do użytku domowego, najlepszym rozwiązaniem będzie to standardowe. Suszarki turystyczne są niedrogie i kompaktowe, ale też nie mają tak dużej mocy jak suszarki standardowe. To przekłada się również na czas suszenia włosów oraz na trwałość sprzętu – suszarki turystyczne częściej się psują.

Ponadto suszarki standardowe mają często dodatkowe akcesoria w zestawie oraz specjalne funkcje, których nie mają modele turystyczne.

Suszenie bez szkody dla włosów

Regularne suszenie włosów może przyczynić się do ich pogorszonego stanu. Dlatego tania i dobra suszarka do włosów powinna zapewniać im ochronę. W tym celu powinniśmy poszukiwać urządzenia pozwalającego na ustawienie zimnego strumienia powietrza oraz posiadającego funkcję jonizacji. Dzięki jonizacji suszarka niweluje dodatnie jony i tym samym wygładza włosy, zapobiegając ich puszeniu i elektryzowaniu się.

Plusem będą też dodatkowe akcesoria w zestawie. Najczęściej suszarka posiada tylko koncentrator, który pozwala na skupienie strumienia wydmuchiwanego powietrza. Dodatkowym plusem będzie dyfuzor. To końcówka, która pomaga w nadaniu włosom większej objętości i podkreślenie ich naturalnego splotu.

Zatem nawet w cenie poniżej 100 złotych możemy kupić wysokiej klasy suszarkę domową – z ofertami można zapoznać się już teraz on-line!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here