Trzeba przyznać jedno – każdy z nas kocha kawę. Picie tego napoju stało się nieodzownym elementem naszej kultury oraz częścią porannych rytuałów znacznej większości społeczeństwa, pomagając nam rozbudzić się po nocy i z energią wkroczyć w nowy, pełen wyzwań dzień. Istnieje wiele sposobów przygotowania tego naparu, jednakże jest jeden, który zdecydowanie odmienia oblicze picia kawy. Przygotowanie kawy w ekspresie znacznie wpływa na jej walory smakowe i pozwala zachować jej właściwości odżywcze. Tutaj nasuwa się jednak pytanie – jak wybrać idealny ekspres do kawy i czy drogi zawsze oznacza najlepszy?

Jeśli szukasz taniego i wydajnego expresu do kawy skorzystaj z gazetek promocyjnych online i wejdź na auchan.okazjum.pl

Rodzaje ekspresów

Na rynku dostępnych jest kilka różnych rodzajów ekspresów, które różnią się od siebie sposobem przygotowywania naparu oraz oczywiście zakresem cenowym. Jednym z najbardziej popularnych jest ekspres przelewowy, który wyróżnia się łatwością obsługi, sporą zawartością kofeiny w naparze oraz stosunkową niską ceną. Sporą wadą takiego ekspresu jest dosyć ciężki proces utrzymania jego czystości oraz niższa jakość przygotowanej kawy, która w smaku jest stosunkowo kwaśna i goryczkowata.

Drugim rodzajem ekspresu do kawy ekspresy kapsułkowe oraz saszetkowe, które w ostatnich latach niezwykle zyskały na swojej popularności. Są to łatwe w obsłudze, automatyczne urządzenia, które charakteryzują się sporym wyborem różnorodnych smaków i typów kaw. Sporymi minusami są jednak wysokie ceny kawy w kapsułkach oraz słaba dostępność saszetek, konieczność zdecydowania się na używanie jednej, konkretnej marki, a także dosyć spora awaryjność urządzeń.

Bardzo popularnym rodzajem jest również automatyczny, ciśnieniowy ekspres z wbudowanym młynkiem. Jest to rozwiązanie o wiele droższe niż pozostałe propozycje urządzeń, jednakże wyróżnia się bardzo dobrą jakością przygotowanego naparu, użyciem świeżych ziaren, olbrzymią intuicyjnością oraz łatwą konswerwacją.

Na sam koniec warto też wspomnieć o najdroższym rozwiązaniu, jakim są ekspresy kolbowe. Zdecydowanie jest to propozycja dla ambitnych kawoszy, który uwielbiają mieć aktywny wpływ na proces tworzenia się naparu. Ten rodzaj urządzeń występuje w dwóch wariantach – domowym i profesjonalnym, które różnić się będą od siebie parametrami oraz dodatkowymi opcjami.

Droższy czy tańszy?

Wybór idealnego dla siebie ekspresu to sprawa niezwykle indywidualna i ciężko tutaj jednoznacznie określić czy kierowanie się ceną będzie strzałem w dziesiątkę. Przed udaniem się do sklepu warto zastanowić się nad tym, gdzie będziemy korzystać z naszego urządzenia, z jaką częstotliwością oraz co jest dla nas najważniejsze podczas picia kawy – smak, jakość czy cena?

Optymalne oferty expresów do kawy posiada od dawna sieć sklepów Auchan. Wejdź na /real.promoceny.pl i znajdź najkorzystniejsze oferty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here